Zpátky na blog

Kybernetická bezpečnost a etický hacking

11. 10. 2021 | Denisa Janatová

Phishing nebo ransomware - slova, která jsou posledních pár let často probíraná a jsou zásadními tématy budoucnosti. Ale i v dnešní době je stále velké procento firem, které by i tím nejzákladnějším testem zranitelnosti neprošli a pojem penetrační testování je naprosto cizí a luxusem, které si "nemohou dovolit".

Jsme v době, kdy jakékoliv pochybení v zabezpečení může být pro firmu naprosto likvidační, proto by to neměla podceňovat. Určitě jste zaznamenali útok na Fakultní nemocnici Brno nebo nemocnici v Benešově. Jsou to jedny z mála útoků, které vyšly na světlo světa.

Covidová situace ukázala, že potřeba a závislost na IT je úplně všude, což se promítlo na navýšení počtu útoků právě v této době. 

Pozvali jsme si proto Martina Hořického (ze společnosti BDO Czech Republic), který buduje divizi IT poradenství. Jak sám říká: "ajťáci už u nás nebudou řešit jen "dráty", ale stanou se partnery byznysu našich klientů. Nový tým bude firmám radit, jak si pomocí softwarových robotů nebo digitálních pracovníků usnadnit podnikání." 

Ze záznamu smitio coffee se dozvíte, co se děje na poli kybernetické bezpečnosti. A hlavně to nebylo jen o teorii, ale byly i praktické ukázky prolomení zabezpečení, včetně používaných hraček v etickém hackingu. Určitě stojí se na to podívat.


Meetup je vhodný pro Ethical Hackery, Bezpečáky, analytiky, IT auditory, ... jednoduše všechny, které zajímá kybernetická bezpečnost.

Martin se v IT poradenství pohybuje více než 14 let. Má hluboké technické znalosti, díky kterým se dokáže soustředit se na vývoj řešení, návrh architektury, stejně jako zabezpečení a ověřování IT podle různých standardů. Nyní je na pozici partnera ve společnosti BDO

Martin miluje lyžování a moc nechodí v oblecích, to potvrzuje tato fotka, na které má půjčené sako :) 

Sdílet